top of page
Пошук

Що таке власні кордони і як зрозуміти, що їх порушують?

  • rakukhaaa
  • 27 лист. 2023 р.
  • Читати 2 хв



Існує точка зору, що хлопцям секс необхідний більше, ніж дівчатам. Тому наявність у хлопців одночасно декількох сексуальних партнерок вважається нормою. Водночас, якщо схожу поведінку демонструє дівчина, це вважається неприйнятним. 


Рано чи пізно майже кожна дівчина стикається з дилемою: якщо я не погоджуся на інтимні стосунки з хлопцем, він мене покине. Що робити в такій ситуації? Йти проти своїх бажань й принципів — вступати з цим хлопцем у сексуальний зв’язок, або все ж таки варто вчинити так, як хочеться самій?


Секс — це тілесна взаємодія, під час якої обоє можуть відчувати власну тілесність, мати можливість сприймати своє тіло або соромитися його, відчувати партнера чи партнерку. Саме тому важливо чітко усвідомлювати власні кордони, свою готовність відстоювати їх і чітко заявляти про прийнятне й неприйнятне для себе.  


Так, проблеми у стосунках розпочинаються, або коли порушують наші особисті кордони, або коли ми порушуємо кордони інших.


Цікаво, що та людина, чиї кордони сформовані не дуже чітко, частіше знає, чого не хоче, ніж чого хоче, і цим дає можливість оточенню маніпулювати собою


Особисті кордони — це межа, яка відокремлює одну людину від іншої. Невидима грань, яку ми створюємо у спробах позначити різницю між власним внутрішнім світом і світом іншої людини. Особисті кордони потрібні для збереження цілісності особистості, вони визначають дозволеність у взаємодії з іншими людьми.


Здорові кордони — це запорука здорових стосунків. Більшість проблем у романтичних стосунках виникають через те, що партнери не можуть зрозуміти, де знаходяться ті самі кордони: де закінчуємося ми самі і починається інша людина. Ці кордони умовні, їх неможливо визначити фізично, тому що особистість людини ширша за тілесність і багатогранна у своїх проявах. Кордони не можна побачити, але їх можна відчути.


За цими ознаками ви можете зрозуміти, що ваші кордони порушують


  1. Ви не можете себе захистити, коли вас ображають.

  2. Ви віддаєте забагато свого особистого часу іншим.

  3. Ви намагаєтеся бути «зручним» для іншого.

  4. Ви постійно «заробляєте» гарне ставлення до себе, тому що вважаєте, що просто так не вартуєте гарного ставлення та поваги з боку інших.

  5. Ви почуваєтеся винними, якщо поруч із вами є хтось, хто здається вам нещасливим, і тоді ви поспішаєте це виправляти.

  6. Ви часто відчуваєте себе жертвою обставин та інших людей.

  7. Навколо вас якимось чином гуртуються люди, які намагаються вас контролювати.

  8. Ви постійно переймаєтеся тим, що про вас думають інші люди.

  9. Ви дозволяєте іншим робити з вами те, що вам не подобається й ігноруєте власні почуття.

Якщо ваші особисті кордони постійно порушуватимуть, а ви нічого з цим не робитимете, це створить напруження не лише у стосунках з конкретною людиною, а й в інших сферах життя також. 


Важливо розуміти, що особисті кордони безпосередньо пов’язані з особистими цінностями. Це означає, що ключовим у розумінні власних кордонів є те, чи усвідомлюєте ви, що для вас найбільш цінно, а що — найменш.  


Звичайно, встановлені кордони ніколи не будуть дотримуватися повністю, але можна визначити, яке місце у вашому житті займають стосунки – окремо з собою та іншими.


Поради, як діяти, якщо ваші кордони порушують


  1. Навчіться зупинятися до того, як вас охопить паніка або лють. 

  2. Спробуйте дослідити, а чи свідомо людина зайшла на вашу «територію», або це відбулося, тому що ви вчасно не сказали про свої почуття.

  3. Говоріть, що для вас неприйнятно, а найкраще — як би ви хотіли, щоб було.

  4. Переконайтеся, що правила взаємодії, які диктують ваші установки, прийнятні для іншої людини. Адже наші кордони щодня «співпрацюють» з кордонами інших людей.

 
 
 

Comments


все тільки починається

©2023 від все тільки починається. Створено за допомогою Wix.com

bottom of page