З чого почати саморозвиток: перші кроки + рекомендації книг
- rakukhaaa
- 19 жовт. 2023 р.
- Читати 4 хв

Джерело: Unsplash
Як розпочати процес саморозвитку?
Це важливе питання для тих, хто прагне до успіху. Саморозвиток і успіх нероздільні, і можна сказати, що одне призводить до іншого.
Як кажуть, краще пізно - ніж ніколи :)
Існує безліч способів, з чого почати саморозвиток – приміром, почати працювати над усім, що вам не подобається в собі, або посилювати те, що подобається.
Але є індикатори, які говорять, що саме тобі час взятися за саморозвиток.
Чому тобі точно варто зайнятись саморозвитком?

Джерело: Unsplash
Нижче ми перерахували такі собі сигнали вашої підсвідомості, які говорять: агов, зверни увагу, якісь із твоїх потреб не задовольняються. Наприклад, це:
1. Відчуття безглуздості життя

Джерело: Unsplash
Це результат, здавалося б, нешкідливих звичок і нескладних, безпечних для тебе рішень. І от приходимо до ситуації: начебто все окей, але чому тоді є відчуття, що життя проходить даремно?
2. Апатія

Джерело: Unsplash
Це тривалий стан повної відсутності емоцій. Ти не відчуваєш нічого, окрім байдужості.
3. Прокрастинація

Джерело: Unsplash
Найбільш термінові й важливі справи відкладаються все далі. Причому, людина розуміє, що часу мало, але все одно не може приступити до запланованої роботи.
4. Шкідливі звички

Джерело: Unsplash
Зверни увагу, як ти замінюєш корисні справи. Йдеться не тільки про паління-алкоголь, але й про пристрасть “зависати” в соцмережах або безцільно клацати пультом телевізора, переїдати тощо. Ця дорога «відпочинку» собі може привести на самісіньке соціальне дно.
Якщо якісь із цих ситуацій у тебе виникають раз на місяць – тобі потрібен відпочинок.
Якщо ці неприємні ситуації перетекли в хронічний стан – час оцінювати, на якому етапі свого життя ти втратив той напрямок, від якого кайфував. І терміново повертати смак до життя планом з саморозвитку.
Отже, з чого ж почати саморозвиток, щоб стати успішною людиною?
1. Завести особистий щоденник

Джерело: Unsplash
Так, так, здається навіщо він мені, що там писати, можна ж в замітках все писати. Але ні, насправді, ведення щоденника дуже допомагає з такому:
1. Організація та планування часу.
Ви замислювалися наскільки часто ми кажемо такі фрази як «у мене немає часу», «у мене плани» і тому подібне. Повірте, час у вас завжди є, а плани - це просто розкидані думки в голові, які ви не можете зібрати в одне ціле. От тому і потрібно вести щоденник. Вранці прокинувшись, запишіть туди всі свої справи, якщо думаєте що у мене мало справ, я і так все запамʼятаю і все. Але почніть детально описувати свій день, по типу: прокинутися о 7:00, зробити розминку, сходити у душ тощо. Почавши прописувати все, ви зрозумієте, що це дуже допомагає економити ваш час + виділяти вільний час для корисного та цікавого хоббі.
2. Розуміння своїх емоціях та думок.
Окрім особистого щоденника, або ж у ньому, виділяйте сторінки і пишіть туди все, що у вашій голові. Прокинувшись вранці, запишіть те, що відчуваєте, і те ж саме робіть вдень, і обовʼязково ввечері. Тому що вечір - це той час, коли ви прийшли з роботи, на якій мали конфлікт і не сказали керівнику все, що думали про нього, не сходили на тренування, бо невистачило сил тощо. От і пропишіть всі свої хвилювання і думки, це допоможе розібратися в собі, та проаналізувати ситуації, які приносять вам відчуття дискомфорту.
2. Читання, читання і ще раз читання.

Джерело: Unsplash
На перших порах вам як повітря необхідно читати книги з саморозвитку - це буде міняти ваше сприйняття і мислення. А слідом за ними підуть і інші дії, що будуть давати нові результати.
Є одна хороша мудрість: хочеш мати те, що не маєш - почни робити те, чого поки не робиш. А для цього і потрібно інше мислення, його дозволяють знайти саме книги з саморозвитку.
Книги можна скачати в інтернеті. Ще краще - віддати належне авторському праву :)
Заходьте і завантажуйте те, що вам сподобається. Не важливо, з якої книги починати, головне ПОЧАТИ.
Як ми вже й вказали, залишаємо рекомендовані до прочитання перелік книг.
1. «7 звичок надзвичайно ефективних людей», Стівен Кові. Саме з цієї книги почнеться ваш саморозвиток, з того часу вона стане настільною. Важливе уточнення – якщо ви будете виконувати вправи, наведені в книзі, ви здивуєтеся, наскільки зросте ефект від її прочитання.
2. «Витончене мистецтво забивати на все», Марк Менсон. Дуже простими і зрозумілими словами, з іскрометним гумором автор (до слова, популярний блогер, а не професійний письменник) проникає в душу читача. Класна, сучасна, чесна книга.
3. «Гормони щастя», Лоретта Бройнінг. Вкрай важливим усвідомленням стане те, наскільки сильно наше тіло бере участь у всіх душевних перипетіях. Завдяки цій книзі в рази зросте ваш інтерес до роботи з тілом в психотерапії.
4. «Посібник астронавта з життя на Землі», Кріс Гедфілд. Дуже надихаюча книга, написана знову ж таки не письменником, але астронавтом.
3. Розвивайте успішні звички.

Джерело: Unsplash
Звички - це, мабуть фундамент, який слід зміцнити для стабільного і прискореного зростання. Ми навіть питання з чого почати саморозвиток перефразували "які успішні звички існують і як мені їх розвинути?"
А які вони?
Першу і найголовнішу вже назвали - завести особистий щоденник, щоб правильно розприділяти час, відстежувати власні думки та хвилювання, розуміти причину ії виникнення.
Друга дуже успішна звичка - читати книги з саморозвитку, щоб змінювалося сприйняття і мислення.
Третя успішна звичка - це регулярна фізична активність. Тому що вам потрібна додаткова енергія для змін. І найпростіший спосіб її отримати - це зміцнити тіло і зробити його сильнішим.
Адже психічна та фізична енергія дуже тісно пов'язані. Просто спробуйте хоча б робити невелику зарядку вранці, і ви швидко помітите потужний ефект від цієї практики.
І четверта звичка - один подвиг в день. Це означає кожен день робити щось, що вас просуне вперед до ваших цілей і мрій. І робити це ДО КІНЦЯ, а не просто робити видимість діяльності.
Проблема в тому, що зазвичай на такі справи не залишається часу або сил після всього іншого. Саме тому ця звичка така важлива. Без неї ви взагалі не зрушите з місця, тому що не будете ніколи знаходити часу на розвиток і рух вперед.

Джерело: Unsplash
Це база, з чого почати саморозвиток. І навіть ці прості речі дозволять вам стати успішною людиною. Само собою, якщо ви будете їх застосовувати на практиці, а не просто прочитаєте і приймете до відома.
Тому відкрийте в собі сміливість досягти успіху. Вона у вас є, просто вона завалена різним мотлохом і тому ви можете її не помічати і відчувати невпевненість у собі.
Далі почніть читати книги з саморозвитку. Поки без розбору, бо тут кашу маслом не зіпсуєш.
І, звичайно ж розвивайте успішні звички.
І тоді для вас стати успішною людиною буде лише питанням часу.
Бажаємо успіхів! Головне - просто йти вперед.
Comments