top of page
Пошук

Види саморозвитку

  • rakukhaaa
  • 11 лист. 2023 р.
  • Читати 16 хв

Джерело: Unsplash


Про те, що треба вчитися, багато хто говорить. Найчастіше порушується питання виховання молоді. Але що робити людям, коли закінчують навчальні заклади? Хто має подбати про їх подальший розвиток, і чи це потрібно взагалі? Які навички слід розвивати, будучи дорослим? Які знання та вміння важливі? Відповідь – необхідно розвиватися. Хто за це відповідає? – Ми самі. Тому процес подальшого становлення особистості – це саморозвиток, який набагато складніший, адже немає більш педагогів. Критерій один – ефективність. Як самостійно досягти результатів? Про це поговоримо у цій статті.


Що таке саморозвиток?


Саморозвиток – це безперервна робота над собою, вдосконалення всіх сфер життя, формування необхідних якостей особистості. Саме тому, що саморозвитком людина займається самостійно, виникає стільки труднощів цьому шляху. Жоден державний орган не відповідає за такі послуги. Цьому не навчають у школах чи університетах. Максимум, що там можуть дати домашнє завдання або назви книг для позакласної підготовки.


Із закінченням навчання припиняється це. За людину вже ніхто не відповідає . Багато «вчителів» і сайтів саморозвитку переслідують зовсім інші цілі, ніж просто допомога людині в її бажанні вдосконалюватися. Що ж робити у такому разі? – Шукати методом спроб та помилок, слухати свій внутрішній голос, критично аналізувати отриману інформацію. А щоб простіше було зорієнтуватися, наскільки відповідають поради та рекомендації справжнім потребам, наведемо основні принципи саморозвитку.


Пройти тест: Шкала самоповаги


Принципи саморозвитку.


Щоб зрозуміти, чи вірний шлях обраний, варто розуміти, з чим він пов’язаний. Які компоненти доповнюють процес саморозвитку. Які відчуття або почуття переповнюють людину в тому випадку, якщо вона рухається у правильному напрямку. Отже, 12 принципів саморозвитку.


  • Основна мета роботи над собою – щастя та гармонія;

  • Відчуття щастя у самій людині, а чи не від його популярності чи великої кількості грошей;

  • Слід виробити позитивний тип мислення;

  • Кожен сам відповідає за своє життя;

  • Саморозвиток передбачає роботу над собою;

  • Навчання – важливий атрибут розвитку;

  • Завдання мають бути поставлені досяжні та реальні;

  • Причини проблем чи невдач – у самих людях;

  • Людина здатна змінитися, якщо цього захоче;

  • Емоції підвладні контролю, ними можна управляти;

  • Саморозвиток – не легкий шлях, але єдиний правильний;

  • Не потрібно намагатися стати кращим за інших, у майбутньому необхідно стати кращим за себе нинішнього.


Не варто плутати цей процес із навчанням чи професійним зростанням, який не завжди вибирається людиною. Суспільство схильно нав’язувати стереотипи та кліше, але від людини залежить, слідувати їм чи ні.


Саморозвиток особистості передбачає вдосконалення на шляху до її покликання чи призначення. Всі кроки на цьому шляху мають давати позитивні емоції, дарувати радість. Безумовно, може мати місце «внутрішня боротьба» або переоцінка цінностей, але такі моменти не повинні бути затягнуті в часі, інакше людина зажене себе в депресію раніше, ніж досягне поставленої мети. Не слід забувати, що результат саморозвитку – гармонія та щастя. Ці відчуття пов’язані з конкретними матеріальними благами. Вони залежать від сукупності всіх значущих для людини компонентів, про які йтиметься далі.


Саморозвиток та Колесо життєвого балансу.


Відповідно до вчення про Колеса життєвого балансу, необхідно розвивати або підтримувати на доброму рівні вісім основних напрямків:


  • Успіхи на роботі чи у бізнесі;

  • Грошовий добробут;

  • Фізичне та психічне здоров’я;

  • Духовний розвиток;

  • Спілкування із сім’єю, близькими друзями;

  • Відносини із партнером;

  • Повноцінний відпочинок;

  • Особистий розвиток.


Деякі сайти для саморозвитку можуть модифікувати структуру Колеса життєвого балансу, замінюючи окремі пункти на «Вирішення побутових питань» або «Налагодження комунікації у суспільстві». Але це все деталі, що не змінюють загальної картини. Слід прагнути гармонії у кожному з восьми базових напрямів. Найчастіше, люди намагаються досягти успіху в двох-трьох сферах життя , приділяючи менше часу іншим, а то й зовсім ними нехтуючи. Деякий час це може приносити радість та задоволеність своїми успіхами, але потім у людини починається депресія, вона почувається «не у своїй тарілці».


Широко поширене явище, коли люди всі свої зусилля прикладають до побудови кар’єри або розвитку бізнесу, забуваючи про все і про всіх. Іноді вони справді досягають у цьому результатів, але озираючись із «висоти свого п’єдесталу», з сумом усвідомлюють, що абсолютно самотні, без сім’ї та друзів. Або діаметрально протилежний випадок, коли хтось присвячує всього себе чоловікові/дружині, а після розлучення усвідомлює, що нічого не вміє робити, крім ролі домогосподарки.


Щоб уникнути таких випадків, будь-який поважаючий себе сайт про саморозвиток радить своїм читачам розвиватися у всіх можливих напрямках, щоб недостатній рівень однієї навички згодом не затьмарив радість від успіхів в іншому. Які кроки необхідно застосовувати у процесі особистого вдосконалення, обговоримо у наступному розділі.



Основні етапи саморозвитку.


Будь-яка програма, або план саморозвитку припускають рух від і до. Безумовно, важливі компоненти цього процесу – цілепокладання, планування, мотивація. Необхідно чітко розуміти, чого ми хочемо, представляти етапи досягнення цього, а також стимулювати себе до втілення задуманого. Наприклад, наша мета – знання англійської. План – записатися на курси, успішно їх пройти з наступним складанням кваліфікаційного іспиту. Мотивація – можливість ведення бізнесу із залученням іноземних інвесторів. Подібну аналогію можна застосувати до будь-якої нагоди, коли має місце самовдосконалення, саморозвиток чи самовиховання. Але не все так гладко на практиці, як може здатися теоретично.


Не слід забувати, що до саморозвитку найчастіше вдаються вже дорослі люди, які переповнені вантажем попереднього досвіду та знань. Вони десятки років формувалися під впливом одних ідеалів або принципів, а потім різко зрозуміли їхню неспроможність і вирішили перевиховатися. Не тут то було. Стереотипи настільки міцно «в’їдаються» у підсвідомість, що будь-яка програма саморозвитку має передбачати певний період адаптації до нового вектора руху.


Це частково нагадує принцип Колба , який є основою будь-якого професійного тренінгу чи навчання дорослих. Він полягає у наданні досвіду, який буквально «вибиває» людину з колії, перевертає її світогляд. Далі настає етап осмислення. Потім формування теоретичної основи та застосування на практиці.


Подібним чином працює саморозвиток. Людина стикається з чимось, що виходить за межі звичної для нього картини світу. Він осмислює це і робить висновок, що слід переучуватися. Збирає необхідну теоретичну базу, впроваджуючи її у життя.


Наприклад , хтось абсолютно зневажливо ставиться до соціальних мереж, вважаючи їх марною тратою часу. Ця людина має свій бізнес. Допустимо, це буде маленька пекарня. Якось до нього заходить блогер, який робить кілька статей на своїй сторінці про смачну випічку. Буквально наступного дня кількість відвідувачів зростає. Власник пекарні розуміє, що час серйозніше поглянути на можливості соціальних мереж, починаючи вивчати цю тему. Він читає тематичні публікації, дивиться навчальні відео. Після того, як теоретична база сформована, він створює сторінку своєї пекарні та починає її ретельно наповнювати новинами. Це один із прикладів саморозвитку дорослої людини, який на особистому досвіді відчув необхідність перегляду своїх поглядів та суджень.


Ефективний прийом саморозвитку, під назвою « Метод однієї хвилини », запозичений з філософії Кайдзен. Він полягає в тому, що для розвитку будь-якої нової навички достатньо по одній хвилині на день. Наприклад, щоб змусити себе віджиматися, слід витратити на вправу одну хвилину. Наступного дня – ще одну. Через день додати за хвилину другу, потім третю. За тиждень це буде вже хвилин п’ять-сім. Поступово виробиться навичка, тіло адаптується, віджимання стане корисною звичкою, яка перестане викликати психічний дискомфорт. Це лише завдяки одній хвилині часу на перших етапах саморозвитку.


Запустити процес самовдосконалення може сайт саморозвитку, який запропонує читачеві настільки переконливу альтернативу, що він неодмінно захоче нею скористатися. Головне, щоб усі ці поради ґрунтувалися на реальному досвіді, не вели людину у світ здогадів чи припущень. Ще важливо, щоб інформація потрапила саме в той час, коли її готові сприйняти . При виконанні цієї умови виникає «іскра», яка «запалює» ентузіазм чи бажання розвиватися. Але є фактори, які здатні «загасити» благородний порив. Цих ворогів слід знати “в обличчя”, всіляко уникаючи їх.



Перешкоди по дорозі саморозвитку.


Крім речей, які допомагають у розвитку людини, існує чимало факторів, здатних уповільнити цей процес, або взагалі повернути його. До них належать такі загрози саморозвитку:


  • Невігластво – спотворення інформації, неприйняття очевидних фактів;

  • Лінь – пасивність, небажання щось робити;

  • Звички – закоренілі стереотипи поведінки, які заважають сприймати нове;

  • Страх – страх вийти із зони комфорту;

  • Несамостійність – дотримання чужих правил чи норм.


Насправді ці «атрибути» не залежать від інтелектуального чи фізичного розвитку людини. Так, академік може до «мозку кістки» бути пронизаним застарілими поглядами, а будь-який школяр миттєво побачить раціональне зерно. Двометровий байдужок побоїться вийти на сцену, а мініатюрна дівчина удостоїться шквалу аплодисментів. Саморозвиток насамперед залежить від духовної сили та життєвої енергії людини. Тому необхідно розвивати свої вольові якості, які допоможуть зробити якісний «стрибок» у розвиток. Щоб закріпити теорію практично, наводимо ефективний план саморозвитку особистості, який охоплює всі сфери життя.


План саморозвитку.


Для гармонізації свого внутрішнього світу та навколишнього простору, бажано виконувати наступні щоденні завдання, які допоможуть знайти себе та вибрати правильний шлях:


  • Раннє піднесення (6-7 ранку);

  • Контрастний душ та зарядка;

  • Повноцінний сніданок, багатий на вітаміни і мікроелементи;

  • Духовна практика, афірмації, йога;

  • Відмова від шкідливих звичок;

  • Наслідування свого покликання;

  • Розвиток професійних навичок та умінь;

  • Нові знання та досвід;

  • Побудова правильних відносин із оточуючими людьми;

  • Удосконалення моральних та вольових якостей;

  • Розвиток своєї жіночності чи мужності;

  • Якісний відпочинок та відновлення сил.


Якщо людина щодня приділятиме увагу кожному пункту з цього списку, то йому вдасться дотримуватися правильного балансу між своїм духовним, інтелектуальним та фізичним розвитком.


У динамічному світі, який змінюється швидше, ніж людина до нього адаптується, дуже важливо знайти саму себе, вибрати свій життєвий шлях. У цьому допомагає саморозвиток, який «запускається» у відповідь на «порожнечу», що виникає від нерозуміння свого покликання та призначення. Тому так важливо приділяти йому увагу. Не сприймати, як примхи людей, яким нема чим зайнятися, а усвідомити, що самовдосконалення – найкоротший шлях до щасливого життя.



Саморозвиток – багатогранне поняття, що включає інтелектуальне, фізичне і духовне саморозвиток. Якщо ваша мета створити самодостатню цілісну особистість, необхідно розвивати всі складові. Не обов’язково однаково, адже це справді велика робота. Одна із складових, залежно від переваг людини і властивих їй від народження даних, як правило, стає домінуючою. Але взятися за роботу лише над однією стороною особистості так само не вийде, результат буде не такий значний, як можна було б очікувати, працюючи ви над собою повною мірою.


Займаючись розвитком кожної складової, ви отримуєте результат у всіх аспектах. Ви шукаєте і знаходите все більше нового і ваші можливості зростають у кожному з наведених аспектів. Що б усвідомлювати те, наскільки важливо розвиватися різнобічно, слід розглянути кожен вид окремо, це дозволить виявити очевидні зв’язки між ними.


Види саморозвитку


  • Інтелектуальний саморозвиток

Це робота інтелектуальної складової. Сюди зараховують прагнення максимально реалізувати свої інтелектуальні можливості. Вивчення мов, поглиблення знань у науці, розширення кругозору та підвищення культурного рівня. Сюди ж відносять прагнення пізнання незвіданого та прояви інших інтелектуальних можливостей, таких як телепатія та екстрасенсорика, телекінез тощо.


Розвиток цих можливостей без роботи над фізичною складовою на перший погляд, можливо, це не зовсім правильно. Так, ви станете добрим студентом, але інтелектуальний саморозвиток, без роботи над рештою складових не дасть бажаних результатів. Так само, як неможливий фізичний розвиток без інтелектуального. Той, хто фізично слабкий, не здатний достатньо сил прикласти до навчання, а для людини недалекої, фізичний розвиток перетворюється на виконання кількох поставлених завдань і не більше.


  • Фізичне саморозвиток

Фізичне саморозвиток, на думку більшості, це заняття спортом, хоча це зовсім так. Насамперед, цей вид саморозвитку передбачає розвиток та пізнання всіх можливостей свого тіла. Для нас це спорт, адже саме таке поняття поширене у нашій країні. Але фізичний саморозвиток може полягати у цьому. Розвивати та вдосконалювати його можна займаючись йогою, саме його часто обирають представники східних країн. Удосконалюватися можна, використовуючи інші практики: лікувальне голодування або сироїдіння. Але, вибираючи шляхи фізичного саморозвитку, потрібно враховувати, наскільки ви готові до цієї практики. А також не забувайте про те, що оптимальні результати дає використання кількох практик одночасно. І слід зазначити, що заняття спортом є обов’язковою складовою.


Щоб розуміти, як багато можна досягти, зрозуміло, потрібно мати деякі знання.


  • Духовний саморозвиток

Саморозвиток, це процес, перш за все, гармонізації та єднання інтелекту, сили та духу. Процес це тривалий та непростий. А тому без духовного саморозвитку він не можливий. Адже без сили духу неможливо змусити себе постійно працювати, щоб досягти результату. У цьому випадку, швидше за все, слід говорити про недовгі періоди спонтанного саморозвитку.


Так, працюючи над інтелектуальним саморозвитком, неможливо вчитися, якщо не докладати зусиль, не маючи ні волі, ні сили духу, без яких немає самодисципліни. Те саме стосується і занять спортом або йогою. Вам доведеться, у тому числі, розвивати силу волі. Інакше ніяк не вдасться подолати слабкість або ліньки, продовжувати заняття, незважаючи на втому та фізичний біль, не дозволити собі відкласти на потім необхідне тренування.



Той, хто не розвивається духовно, сам цурається можливості повною мірою реалізувати свої таланти та можливості. А взявшись за розвиток духу, ви прийдете до необхідності взятися за множення своїх знань та за тренування свого тіла.


А лише саморозвиток та самореалізація дозволяють нам бути щасливими. Без цього, неможливо досягти успіху та виконання власних бажань. У той же час, не забувайте, що в цьому процесі мають бути задіяні всі види саморозвитку.


Що розуміють під саморозвитком


Що таке саморозвиток:


  • Зростання, самовдосконалення, коли людина прагне нових знань, поліпшує наявні навички;

  • Він чітко формулює бажання та прагне їх реалізувати, виконуючи щоденні завдання.


Саморозвиток у психології – це становлення особистості та характеру. Це зростання, спрямоване досягнення мрії. Філософія визначає поняття як боротьбу між внутрішніми протиріччями, що призводить до розвитку особистості.


Причина популярності саморозвитку


Шалений темп життя вимагає від людей пристосовуватися до умов, що змінюються. Без особистісного зростання життя стає некомфортним. Людина не може користуватися існуючими благами та ресурсами, змушена займатися самоосвітою.


Для багатьох недостатньо мати роботу, яка приносить дохід. Їм важливо займатися справою, яка приносить задоволення. Вони шукають себе, відкривають нові здібності. Сучасний світ пропонують необмежену інформацію, якою важливо правильно користуватися:


  • знайти відповіді будь-які питання;

  • освоїти спеціальність або здобути кваліфікацію;

  • відвідати курси чи тренінги.


Висока конкуренція під час пошуку місця у житті змушує людей пробувати себе у нових професіях, розвиватися. Це важливо як для окремої особистості, але й колективу. Саморозвиток – стимул для розвитку команди та оточення.


Чому важливо займатися саморозвитком


Навчання не закінчується школою та інститутом. Самовдосконалення збагатить життя, додавши до нього масу нового та цікавого:


  • Знання, знайомство з чужим досвідом допоможуть уникнути помилок у майбутньому, стати впевненішим та успішнішим;

  • Освічена людина має власну точку зору, орієнтуючись у багатьох життєвих ситуаціях та проблемах на професійному рівні. Це викликає повагу з боку оточення, особливо при діловому спілкуванні, що ще більше піднімає самооцінку;

  • Отримання знань змінить коло спілкування, з’являться друзі, які мають подібні інтереси. Це покращить комунікативні навички;

  • Саморозвиток призведе до відкриттів, які викликають захоплення, бажання творити. Це додасть емоцій, урізноманітнить дозвілля і життя стане більш цікавим і насиченим.


Принципи саморозвитку


З визначення саморозвитку стає зрозумілим його завдання – змінити життя, додавши до нього фарб. Це спосіб досягти внутрішньої гармонії, пізнати себе. Мета самовдосконалення полягає у досягненні щастя. Потрібно розуміти, що це не абстрактна величина, дістатися якої неможливо. Щасливе життя чекає на людину, яка знає, чого вона хоче і прагне до цього.


Кожна людина сприймає дійсність по-своєму:


  • бачить лише погане;

  • звертає увагу до позитивні моменти.


Саме правильне настроювання визначає стан справ. Від погляду на те, що відбувається, залежить те, яким воно буде, зіпсує настрій або дасть ковток свіжого повітря. Не можна транслювати негатив у життя, спираючись на жадібність, заздрість, гнів.


Люди здатні змінюватись і розвиватися. Все залежить від бажання та настрою. Характер не дається з народження, він змінюється в залежності від життєвих ситуацій та реакції на них.


Особистість формується роками, і завжди є шанс змінитись на краще, викорінити шкідливі звички, присвятити час самоосвіті.


Займатися саморозвитком непросто – це довгий шлях, завдовжки життя. Звичайно, що будуть підйоми, невдачі. Потрібно вірити у свої сили, заручитися підтримкою близьких і не сумніватися в тому, що на щастя чекає попереду.


Саморозвиток та Колесо життєвого балансу


Колесо життєвого балансу – це система життєвих цінностей. Необхідно визначити сфери життя, що існують на даний момент. Зазвичай це:


  • Сім’я;

  • Робота;

  • Діти;

  • Творчість;

  • Відпочинок;

  • Друзі;

  • Здоров’я;

  • Любов, кохання.


Потрібно вибрати 8 пунктів, що становлять найбільший інтерес, можна включити додаткові не зі списку. Потім розбити коло на сектори, що відповідають сферам. Проаналізувати пункти та оцінити власне задоволення у кожній області. Від цього залежить напрям чи вид саморозвитку, що у пріоритеті. Наприклад, удосконалення духовної, матеріальної, соціальної сфери, кар’єрне зростання чи створення сім’ї.


Завдання методу – у досягненні гармонії, зробити це можна, якщо колесо покотиться. Усі напрямки мають розвиватися рівномірно. Починати відновлювати баланс потрібно з сфери, що відстає. Можливо, згодом виявиться, що один із секторів втратив цінність і буде замінено іншим.


Етапи саморозвитку


При прагненні становлення особистості корисно скласти програму саморозвитку. Це впорядкує думки та дозволить відслідковувати результати роботи.


План особистісного зростання на рік


Планування – одне із методів підвищення ефективності діяльності. Воно упорядковує думки, вчить розставляти пріоритети і відмовлятися від незначного. Метод активно застосовується у менеджменті для покращення професійних якостей працівників.


План особистісного зростання на рік на початковому етапі можна розбити на декади, вибравши основні цілі. Усередині кожного блоку вигадати проміжні завдання. Вони мають працювати на основну мрію.


Приклад плану при саморозвитку:


  • Визначити життєві пріоритети. Шляхом міркувань оцінити здобутки, проаналізувати невдачі. Головне – зрозуміти, що справді важливо, і знайти підтримку (це друзі чи близькі, мислячі у тому напрямі і готові йти поруч);

  • Позбутися зайвого, викинути чи роздати непотрібні речі. Освіжити обстановку будинку, дозволити собі розслабитися, трохи відпустивши ситуацію. Потрібно створити позитивний настрій. Залежність пережитих негативних емоцій тягне назад. Тому слід розлучитися з негативними подіями, відпустити агресію;

  • Дозволити собі змінитись: відправитися в спортзал або басейн, змінити зачіску або колір волосся. Головне – виглядати так, щоб було комфортно, і це надавало впевненості в собі, щоб, дивлячись на себе в дзеркало, хотілося посміхатися;

  • Почати навчання. У піднесеному настрої легше засвоювати знання. Зараз є великий вибір отримати їх: відправитися на тренінги, записатися на курси, взяти участь у майстер-класі, вступити до школи іноземної мови. У вільному доступі знаходиться маса літератури та аудіокниг.


План на рік для саморозвитку кожен складає, спираючись на пріоритети та мріяючи. Чітке уявлення бажаного – запорука успіху. Цільова комплексна програма (ЦКП) саморозвитку допоможе не збиватися зі шляху, відстежувати перемоги, стежити за невдачами і не забувати про мету.


Перешкоди по дорозі саморозвитку


Люди не завжди усвідомлюють кінцівку життя, відкладаючи все потім. Потрібно відкинути думку, що попереду багато часу і почати діяти зараз. Важливо не замикатися на собі, а вміти приймати допомогу, слухати поради людей, у компетентності яких не можна сумніватися, систематизувати знання та скласти план самовдосконалення. Але не треба бути впевненим, що все станеться так, як задумано. Відхилення від плану не повинні вибивати з колії. Уміння справлятися з непередбачуваними обставинами – крок на шляху саморозвитку.


Ілюзії та помилки саморозвитку


Займатися саморозвитком – це отже, що треба поглинати інформацію, здобувати додаткову освіту, важливо вміти застосовувати знання практично. Тільки активна людина здатна досягти мети. Не потрібно намагатися охопити все й одразу, перестрибуючи з одного напряму на інший. Це забере енергію та сили, а зростання не станеться. Головне – розуміти мету, бачити її перед собою. Відсутність мотивації – головний чинник загибелі починань.


Зверніть увагу! Неможливо згорнути гори, якщо чинити опір всьому новому, не приймати зміни, що відбуваються у світі.


Саморозвиток особистості – складний шлях, що складається з перемог та невдач. Впевнена в собі, позитивно мисляча людина розуміє, чого вона хоче від життя. Він ставить за мету і йде до неї, спираючись на власні цінності та заручившись підтримкою близьких людей. Робота над собою, поглинання знань, накопичення досвіду допоможуть у самовдосконаленні, становленні особистості.


Як розпочати саморозвиток?


Сам термін “самрозвиток” настільки великий і багатогранний, що дуже багато занять і захоплень чекають кожного. Починати варто з малого, якщо взятися за все і одразу, то швидко киньте. Почніть із читання однієї книги, наприклад з художньої літератури, намагаючись прочитати протягом 1 -2 тижнів. Потім візьміть на читання літературу, що розвиває. Важливо розуміти, що ви розвиваєтеся і покращуєте себе, як особистість, як фахівець у напрямку в якому працюєте. Для розуміння в якому напрямку розвиватися, які якості покращувати, погляньте на себе, що Вас гнітить, чому ви не раді або навпаки, чого ви хочете досягти, чого ви прагнете. Наприклад людину мучить кашель, задишка, карієс, але чому б їй не кинути палити? Боротьба зі шкідливими звичками, важлива складова саморозвитку. Погляньте на свої підступні звички і починайте поетапно їх позбуватися. Для підтримки та зміцнення здоров’я можна щепити хороші звички, наприклад “ранкова зарядка, пробіжка, загартовування”. Необхідно навчитися позбавлятися поганих звичок, а до хороших навпаки звикати, у цьому може допомогти методика 21 день. Саморозвиток включає рух уперед, пізнання, закріплення знань, поліпшення якостей, поведінку та емоційну складову. Тільки завдяки саморозвитку, ми досягаємо успіху та поставлених цілей.


Відмінне правило для саморозвитку: “Я сьогодні краще, ніж учора, а завтра буду краще, ніж сьогодні”. Прочитавши свідомо пару сторінок книги, ви сьогодні краще, ніж учора, бо вчора ви нічого не читали. А завтра будете краще, бо візьмете собі за правило, щодня розвиватись. Вивчайте нове, дивіться, читайте, питайте, слухайте та спілкуйтеся, головне щоб Ваш багаж знань потихеньку або по крапельці на день, але перебільшувався. Корисно розвиватися у тому напрямі діяльності, у якій працюєте. Головною причиною підвищення кар’єрних сходів, це показники ефективності роботи. Ефективність роботи залежить від Вашого бажання, терпіння, знань та вмінь застосовувати отримані знання. У сім’ї теж необхідно розвиватися, вчитися любити і співпереживати, знаходити спільну мову, шукати розуміння і баланс, вчити інших і бути учнем, проводити час, відпочивати і багато іншого. Розвиток є у кожній діяльності і щоб почати розвиватися, необхідно усвідомити своє життя та діяльність. Задайте собі наведені запитання та письмово викладіть свою думку. Коли ми письмово викладаємо мову, ми її десять разів можемо прокрутити, продумати та загострити увагу на слові, яке відображає суть, інтонацію чи навіть парою агресію. Питання, наприклад: “чого хочете досягти?”, “Чим зараз займаєтеся?”, “Вам подобається те, що ви робите?”, “Вас задовольняє ваша зарплата або діяльність?” подорожувати, гуляти, насолоджуватися природою?”, “Що ви можете дати світові?”. Запитань можна ставити багато, і кожна відповідь на питання і буде вашою відправною точкою на саморозвиток.


Види саморозвитку.


Можна перераховувати всі види діяльності і відносити їх до видів саморозвитку. Але ми виділимо 3 найважливіші якості в людині, які треба підвищувати.


  • Розумовий розвиток . Навчання новому завжди рухає прогрес вперед. Вивчаючи новий матеріал, застосовуючи його на практиці, удосконалюватиме Вас, а значить відкриєте внутрішні якості, як впевненість, прагнення, завзятість, талант, розум, перевага і т.д. Доведіть собі та іншим, що можете і досягнете успіху в багатьох напрямках.

  • Зміцнення здоров’я. Усім трохи необхідно стежити за здоров’ям: відмовлятися від шкідливих звичок, переходити на правильне харчування, стежити за режимом дня, здійснювати пробіжки або почати гартуватися, а багато хто присвячує все своє життя спорту. Спорт завжди був корисний, при дотриманні здоров’я організму. Розвиватися в цьому напрямку необхідно всім. Комусь покращити здоров’я та зміцнити його, а комусь досягти високих результатів, стати рекордсменом чи завоювати призові місця.

  • Духовний розвиток. Ваша емоційність, запальність, лінивість або навпаки неабиякий спокій і байдужість можуть заважати вашій діяльності в цілому. Парою лише наші емоції руйнують бізнес, сім’ю, кар’єрне зростання, здоров’я. Наприклад, перенервувавши на роботі, можна посваритися з колегами, зіпсувавши тим самим з ними відношення, а також отримати нервовий зрив і вирушити на обстеження в лікарню. Скільки дій може відбутися через розлад або зайву запальність. Духовний розвиток полягає не тільки у вашій емоційності, а й у коханні, спогляданні, упокоренні, натхненні, просвітленні та багатьох інших речах.


Основні способи саморозвитку.


  • Читання. Плюсів маса, наприклад, підвищується словниковий запас, стаєте більш ерудованим, грамотно будуєте свою мову, допомагає при ділових розаговірх та спілкуванні в суспільстві. Навіть дівчата при розмові помічають у Вас хороші якості в розмовному плані: “Дівчата люблять вухами, а не очима”.

  • Фізкультура. Займатися спортом, бажано, але багато хто не зможе знайти час для даного заняття, а ось фізичні вправи для ранкового тренування або розминки, обов’язково виконувати кожному. Наша ранкова зарядка підбадьорює весь організм і налаштовує на потрібний лад. Загальні фізичні вправи розминають м’язи, тіло, суглоби та зап’ястя. Великий внесок ранкова зарядка робить у духовний розвиток. Сила волі, завзятість, терпіння, самоконтроль та багато інших корисних якостей набуваєте, розминаючи вранці.

  • Живлення. Розпишіть сьогоднішній день по вживанню їжі, а саме в який час, що будете їсти. Обдумайте, наскільки корисна Ваша їжа, може варто прибрати спеції, добавки, наприклад соус, або навпаки приготувати корисний салат. Розпишіть таким чином весь місяць, за необхідності відвідайте дієтолога. А вже через пару – трійку місяців, при правильному харчуванні, добре почуватиметеся, скинете зайву вагу і почнете зміцнювати м’язи. Ваше тіло стане гарним, а здоров’я міцним.

  • Навчання. Один із найважливіших етапів розвитку. Вчіться, підвищуйте свою кваліфікацію, пізнайте та вивчайте, дайте цьому світу щось корисне. Завдання бути не тільки паразитом у цьому світі, ті люди, які нічого не вигадують і не винаходять, а лише вимагають і користуються дарами інших людей, а бути ще й благодійником. Людиною, яка дає користь суспільству, своїй сім’ї, друзям, товаришам або просто знайомим. Щоб дати цьому товариству хороший продукт або надати якісну послугу, необхідно розвиватися та навчатися постійно в тому напрямку, в якому ви знаходитесь. Можливо з Вас вийде кваліфікований лікар, спеціаліст та майстер своєї справи, запросять працювати або відправлять на стажування закордон. Бути доброю дружиною або чоловіком певною мірою теж розвиток, тому що необхідно розвиватися в терпінні, мудрості, розумінні правильності вчинків. Скільки необхідно вивчити матеріалу при народженні та вихованні дітей, тому що практика завдасть багато радості та клопоту в той же час.

  • Всебічний розвиток. Даний термін, неабияк, схожий на навчання, але тут ми вивчаємо і пізнаємо новий матеріал, розширюючи свій світогляд. Вивчення англійської чи німецької, прослуховування класичної музики з вивченням письменників чи авторів творів. Читання новин, вивчення новинок у сфері технологій, автомобілів, будівель будівель тощо. Ходіння по театрах, музеях, виставках та інших громадських заходах.

  • Захоплення поза домом. Головним правилом є будинки, в зоні відпочинку, якнайменше. Дотримуйтесь правильного режиму дня, а потім робіть більше спроб гуляти. Є безліч видів відпочинку, наприклад, при звичайних прогулянках в саду, лісі, на вулицях або в парках можна займатися величезною кількістю хобі та знаходити захоплення, такі як: спортивні ігри, катання на спортивних предметах, фотографія та мистецтво, подорож та фізична активність.

  • Домашнє захоплення. Знаходьте час для відпочинку домашнього, коли можна позайматися вивченням мистецтва, музичних інструментів, почитати художню літературу, або, навпаки, навчальну. Навчитися вдома можна величезній кількості речей: смачно готувати, красиво малювати, чудово шити, в’язати, приголомшливо танцювати і т.д.


Мотивація саморозвиток.


Саморозвиток людини починається з бажання, бути кращим, вміти так само, навчитися чи досягти чогось. У кого відсутнє дане бажання, згасають, як особистість і більш схильні до емоційних розладів. Займайтеся спортом, захоплюйтеся літературою, пізнайте навколишній світ, танцюйте, малюйте, радійте та живіть здорово. У здоровому тілі здоровий дух, а у здорових людей все виходить! Ваш успіх – у ваших руках!



 
 
 

Comments


все тільки починається

©2023 від все тільки починається. Створено за допомогою Wix.com

bottom of page