SELF-PARTNERED: ЩО ОЗНАЧАЄ БУТИ У СТОСУНКАХ ІЗ САМИМ СОБОЮ
- rakukhaaa
- 23 жовт. 2023 р.
- Читати 3 хв

Правильність дня полягає в її гармонії./ Джерело: Unsplash
Що таке «self-partnering»?
Якщо спробувати перекласти дослівно – це означає «бути у стосунках із собою». Це стан наповненості, гармонії та задоволення власним життям. Неможливо по-справжньому полюбити іншу людину, поки ти не полюбиш себе.
Вперше публічно використала термін Емма Вотсон: «Мені 30, я живу одна, у мене чудова робота, і я незаміжня: я – self-partnered».
Для акторки фраза "бути самотньою і щасливою" здавалася якоюсь маячнею. Але згодом Емма прийшла до філософії self-partnered, що пропагує хороші стосунки із самим собою і принцип, коли власні інтереси та пріоритети ставляться вище за думку оточення.
ЯК СТАТИ ДЛЯ СЕБЕ ІДЕАЛЬНИМ ПАРТНЕРОМ ПО ЖИТТЮ?

Гармонія у внутрішній силі./ Джерело: Unsplash
Насправді якщо поглянути глобально, кожен із нас — саме та людина, з якою ми залишаємося до кінця своїх днів. І якщо підвищена тривожність, то залишатися із самим собою буває досить важко. З'являється метушливість, постійно виникає бажання призначити зустріч, кудись вирушити. Тож важливо, звісно, проаналізувати власні почуття, виділити час для дослідження себе та, власне, знайомства із собою.
Ми радимо для початку відповісти собі на такі запитання:
що я люблю?
що мене цікавить?
як ти?
чого мені зараз хочеться?
які мої мрії?
ЯК СТАТИ САМОМУ СОБІ ПАРТНЕРОМ І НЕ ЗВЕРТАТИ УВАГИ НА ДУМКУ ОТОЧЕННЯ?
Це дуже важливий момент. За умови високої самокритики, приміром, дитина виростає з установкою: завжди важливо, що скажуть інші. Тож не звертати уваги на думку оточення буває дуже-дуже важко. Бо в цьому всьому багато напруги, особливо коли ти дозволяєш собі робити те, що не вписується у певні стандарти.
Часто ми стикаємось із тим, що людині навіть важко вийти самостійно на прогулянку, тому що "раптом я зустріну знайомих і що вони скажуть про мене?" І тут дуже важливо поставити самому собі запитання: що зі мною відбувається? Як я себе почуваю? Чому мені важливіше те, що говорять люди, ніж мій власний стан?
Дуже важливо ставити на перше місце свої потреби та свій стан. Адже коли ти будеш постійно фокусуватися на думці інших та на самокритиці, це може призвести до серйозних апатичних станів, з якими потім дуже важко жити.

Самокритика - шлях у пустоту. / Джєрело: Unsplash
ЧИ МОЖУ БУТИ УСАМІТНЕНЕ ЖИТТЯ ЯСКРАВИМ ТА НАСИЧЕНИМ?
Тут важливим є питання власного вибору. Чого хочеться саме тобі? Людина може насправді проживати дуже яскраве життя, але часто на це начебто не має дозволу. Вона сама не дозволяє собі робити те, що їй подобається, зважаючи на власні інтереси.
Тут також важливо ставити собі запитання: "Як я хочу жити — самостійно чи в партнерстві з іншою людиною?" Адже все має йти від власного бажання. Ми дуже радимо розпочати знайомство із собою. Зважати на свої інтереси, дізнаватися про те, що любиш, а що ні, і аналізувати, чому саме так.
Радимор згадати мрії свого дитинства. І пригадати, чому ти їх не втілював. Також з'ясувати, яким має бути твоє хобі. Варто розширювати своє життя з фокусом на те, що саме тобі цікаво, зважаючи на те, що ти можеш себе любити. Також слід не забувати про те, що твої потреби важливіші, адже у тебе тільки одне життя й іншого не буде.
Усвідомлена самотність – особливий стан. У ньому людина залишається відкритою для знайомств, спілкування, любові і перспектив спільного життя. Self-partnered – це не втеча, а сміливість прийняти себе й уміння отримувати задоволення, як у взаєминах, так і в період, коли їх немає. Вибравши стосунки з собою, людина отримує неоціненні для її саморозвитку переваги:
відхід від соціально схвалюваних сценаріїв поведінки на користь власних;
реалізацій цілей, не нав'язаних суспільством, а обраних самостійно;
позбавлення від необхідності бути схваленим (зручним);
можливість відновлення після важких стосунків;
вибірковість у виборі партнера;
час для себе.
Філософія self-partnered – це продуктивний процес, який дозволяє виявити свої справжні потреби, пріоритети, краще розуміти себе. Пропрацювавши ці пункти, людина розуміє, чого хоче від партнера і що дійсно зробить її щасливою.
Але не варто забувати і про труднощі, із якими ймовірно зустрінеться прихильник self-partnered. Майже всі пов'язані з реакціями ззовні:
часткова соціальна ізольованість;
нерозуміння з боку оточення;
недовіра начальства і колег (образ сімейної людини більше сприяє формуванню позитивного іміджу);
негативні реакції сім'ї як наслідок невиправданих очікувань;
високі вимоги до потенційної пасії, розчарування.
Ще б ми хотіла порадити практику, коли ти кажеш собі: "Я можу!", але без усіляких "але". Наприклад: "Я можу отримати нові знання". І вже без "Але у мене на це немає часу". Водночас можна сказати собі: "Я не маю змоги змінити своє токсичне середовище на роботі, але можу знаходити однодумців серед інших колег, які є, або поза межами роботи, серед друзів". Це теж дуже корисна вправа для того, щоб познайомитись із собою та стати найкращим для себе партнером.
Comments